Přejít k hlavnímu obsahu

Meditací proti stresu

Stres jako by byl nedílnou součástí našich životů v dnešní stále uspěchanější době. Ano, stres jako takový je dokonce pro naše tělo zdravý. Pomáhá udržovat naši mysl stále ve střehu a dělá naše tělo silnějším. Nesmí být však permanentní a nesmí ho být moc. Pokud je náš život stresem zahlcen, je to vyčerpávající jak pro naše fyzické tělo, tak i pro naši duši.
Proto je důležité, abychom se pravidelně věnovali činnostem, které nám pomohou odprostit se od starostí běžného života. Výborná technika na to, abychom byli chvíli jen „sami se sebou“ je meditace.

Štítky

Nejlepší recepty na cukrový peeling pro zářivou pleť

Naučte se jak připravit báječný cukrový peeling pro zářivou pleť nebo jako skvělý dárek.

Dočtete se, jak udělat cukrový peeling s levandulí, růží, citrónem, mátou a kávou. Navíc vám prozradím, jak domácí cukrový peeling skladovat.

Nedostatek bílkovin aneb častá výživová chyba

Bílkoviny jsou často deficitní makroživinou, která může být deficitní i v případě zdravého jídelníčku. Dostatečný příjem bílkovin je přitom klíčový nejen pro hubnutí a dietu, ale také pro správné fungování našeho organismu, jedná se o základní stavební kámen všech našich buněk i tkání. V dnešním článku se proto zaměříme na bílkoviny, podíváme se na konkrétní příklad zdravého jídelníčku s deficitem bílkovin a dozvíte se také doporučení na nejkvalitnější zdroje bílkovin.

 

Štítky

6 receptů na domácí výrobu pleťové masky

Pojďte se podívat, jak si doma přímo ve vaší kuchyni můžete vytvořit skvělou pleťovou masku, která pomůže vaší pleti.

Všechny chceme zářivou pleť bez chybičky... že ano? A taky se doma zrelaxovat jako v salónu krásy. Tak to pojďme zkombinovat a udělat si hezkou chvilku pro nás a naši pleť.

Podělím se s vámi o několik domácích pleťových masek, díky nímž může váš obličej vypadat krásně a svěže, aniž byste museli vyloupit banku.

Jak si zpestřit venčení psa?

Češi jsou národem pejskařů. Proto spousta obyvatel našeho státu ví, jaké to je, když každé ráno musí téměř ihned po probuzení jít vyvenčit svého milovaného psího parťáka. Stejná situace se opakuje při příchodu domů ze zaměstnání a také večer před spaním. Ve většině případů se jedná o procházku kolem bloku sídliště, nebo krátký okruh po nejbližším parku. Jak si lze každodenní rutinu zpestřit a co vše lze při venčení zažít či vyzkoušet?

Štítky

Zelený čaj - konkurent kávy a drobný léčitel

 

Také si neumíte představit svůj den bez kávy? Je vaší nedílnou součástí hned od rána a odpoledne si malé espresso také neodpustíte? Pokud kávu potřebujete jako svou denní dávku energie, pak tu pro vás máme mnohem lepšího a efektivnějšího společníka. Je to zelený čaj.

 

 

Štítky

Rostliny pro radost i zdraví

 

 

Hledáte ideální doplněk do vašeho interiéru a zároveň byste rádi využili tuto dekoraci i ku prospěchu? Pak jsme vybrali pár rostlin právě pro vás. Spousta z nich nese i výjimečné vlastnosti a vás potěší na oku, na zdraví i na duši. Pojďme se na ně tedy podívat.

 

Štítky

5 způsobu, jak se hodit do pohody

 

Psychika je velice citlivá část každého z nás. Naučit se ji ovládat je dostihová trať na celý lidský život. Vyléčit pochroumanou ruku, či nohu, je mnohdy daleko jednodušší, než uzdravit zlomené a natrhnuté srdce. I tak existují činnosti, díky kterým alespoň na dvacet minut ‚vypnete.‘ Tady je 5 způsobů, jak se hodit do pohody. Vyzkoušejte je i vy!

 

Štítky

Sekundární neplodnost – marné čekání na další dítě

Neschopnost páru počít další dítě, může svým být psychicky náročnější, než když se nedaří první. Otázka, proč to nejde, když už to jednou šlo, může být o to bolestnější. Z medicínského hlediska se k sekundární neplodnosti přistupuje stejně, jako k té primární. Stejné bývají i její příčiny, které ale v tomto případě vznikly až časem, kdy se změnil, zhoršil, zdravotní stav.

5 zábavných mindfulness aktivit pro děti

Pojďme dnes ukázat mindfulness aktivity pro děti, které pomohou vašim dětem cítit se lépe, snížit stres, vyřešit úzkost a mít větší povědomí o svém těle a mysli. Mindfulness aktivity pro děti mohou sloužit jako samoregulační nástroj na zvládání těžkých situací, což je v dnešním světě velmi důležité.

 

Co je mindfulness?

Odebírat Zdraví jako RSS
x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271