Přejít k hlavnímu obsahu
stretching

5 TIPŮ, JAK SE DONUTIT K POHYBU

 

Začátek nového roku znamená pro některé z nás i změnu životních návyků a stylu. Nový začátek se přímo nabízí a jednou z věcí, kterou se snažíme nejčastěji změnit, je náš vztah k pohybu. Kdo by se nechtěl zbavit přebytečných kil ze svátků a zlepšit kondici? Ne vždy se ale člověk ke změně donutí. V tomto článku se podíváme na 5 tipů, které nám mohou pomoci se k pohybu rozhoupat.

 

1) UJASNĚTE SI CÍL

Přestože se říká, že i cesta je cíl, určitě je důležité vědět, kam míříme. Proto je dobré si sednout a ujasnit si, proč to vlastně děláme. Hubneme kvůli zdraví? Hubneme kvůli vzhledu? Kvůli fyzické kondici? Nebo snad chceme začít sportovat kvůli zábavě? Chceme najít nový koníček? Ujasnění cíle je velkou motivací a účinným odrazovým můstkem.

 

2) UJASNĚTE SI PRIORITY

inline brusle

Druhým krokem by mělo být jednoznačně ujasnění priorit. A to nejen jako pomoc při startu, ale také při výběru fyzické aktivity. V klidu si rozeberte kolik máte času a kolik peněz jste ochotni do určitého sportu investovat. Druh sportovní aktivity samozřejmě souvisí i s prvním bodem. Nezapomeňte však, že nejdůležitějším faktorem by měl být fakt, že vás to baví.

3) NAJDĚTE SI PARŤÁKA

 

Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe. Pokud si najdete na cvičení parťáka, uvidíte, že to půjde mnohem lépe. Nejen, že vás to bude mnohem více bavit, ale zároveň tu můžete být jako motivace a podpora pro toho druhého.

4) KUPTE SI NOVÉ VYBAVENÍ

 

Tento tip je samozřejmě podmíněný tím, kolik peněz můžeme a jsme ochotni do nového koníčku investovat. Pokud si vyberete fyzickou aktivitu, ke které je potřeba speciální vybavení, je samozřejmostí, že si budete muset sehnat vhodné pomůcky. Pokud se rozhodnete cvičit doma, můžete si nakoupit nové oblečení nebo například činky. Uvidíte, že koupě vybavení funguje jako účinná motivace.

 

5) VÝBĚR VHODNÉ SPORTOVNÍ AKTIVITYdíte hraje fotbal

 

Asi nejdůležitějším tipem je, jak už bylo zmíněno, výběr vhodné sportovní aktivity. Při rozhodování přihlížejte ke svým časovým možnostem, ke zdravotnímu stavu a fyzické kondici, k finančním možnostem, dostupnosti a hlavně k tomu, co vás bude nejvíce bavit. Pokud se stane sport vaším koníčkem, nebudete se muset k pohybu nutit. Právě naopak.

 

Snad byly předchozí rady alespoň trochu nápomocné. Důležité je nečekat, ale pustit se do toho po hlavě. Pokud opravdu chcete změnit své návyky a začít se zdravým pohybem, uvidíte, že to půjde samo. Hlavně se při první překážce nebo neúspěchu nevzdávejte. Co vy víte? Třeba skutečně objevíte ve sportovní aktivitě nové hobby!

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271