Přejít k hlavnímu obsahu
meditace

 

Psychika je velice citlivá část každého z nás. Naučit se ji ovládat je dostihová trať na celý lidský život. Vyléčit pochroumanou ruku, či nohu, je mnohdy daleko jednodušší, než uzdravit zlomené a natrhnuté srdce. I tak existují činnosti, díky kterým alespoň na dvacet minut ‚vypnete.‘ Tady je 5 způsobů, jak se hodit do pohody. Vyzkoušejte je i vy!

 

Napusťte si napěněnou horkou vanažena čte knihu

Ticho, klid a pohoda. Každý z nás tyto pocity zažívá právě tehdy, leží-li v napěněné horké vaně. K této oáze klidu a míru můžete přidat ještě bylinkový čaj, či sklenici bílého vína. Romantickou atmosféru vytvoří zapálené vonné svíčky, či éterické oleje. Vyzkoušejte například vůni levandule, která pomáhá od bolesti hlavy a bojuje s únavou a stresem. Chcete-li do procesu zapojit i další smyslový vjem, poslechněte si vůni klavíru, houslí, či vše dohromady. Relaxační hudba krásně podtrhne celé napěněné lenošení!

 

Uvolněte tělo i mysl díky józe

Co jiného vás dokáže krásně uvolnit nejen po psychické, ale i fyzické stránce, než zrovna jóga?! Tento zázrak, který k nám přišel z Indie, si zamilovala spousta z nás po celém světě. A já na tom nejsem jinak! Dopřejte si nejen klasickou sestavu Pozdravu slunce každé ráno. Díky dvaceti minutám s chutí nastartujete den s lehkostí a úsměvem na tváři.

 

Projděte se na čerstvém vzduchu

Pobyt na čerstvém vzduchu doporučuje 11 psychologů z 10. Ano, díky půlhodinové procházce na čerstvém luftu se hodíte do pohody jakby smet! Pohled do zeleně uleví unaveným očím od elektroniky. Nohy se na chvíli protáhnou od sedavého zaměstnání. A hlava? Ta dokonale vypne.

 

Uvařte si kávu neboj čajpán pije nápoj

Šálek tohoto lahodného moku miluje snad každý z nás. Uvařte si s partnerem kávu, povyprávějte si zážitky z práce a na chviličku se zastavte. ‚Kávový‘ nebo čajový rituál můžete opakovat dle potřeby. Preferujete-li zůstat na chvíli o samotě, otevřete si k horkému voňavému nápoji svůj oblíbený časopis nebo knihu.

 

Dělejte to, co vás baví

A pátý trik je čistě jen na jen na vás. Zapojte fantazii a dělejte, co vás baví. Může to být štrikování ponožek, psaní, hraní na klavír, malování, nebo třeba klábosení s přáteli. Je tolik způsobů, jak se hodit do pohody. Někdy prosté a jednoduché zastavení se v chaotickém světě je to nejlepší, co pro sebe právě ten den můžete udělat.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271