Přejít k hlavnímu obsahu
jóga

Jóga se v dnešní době dostává čím dál více do popředí a povědomí lidí. Téměř každá žena alespoň jednou za život jógu cvičila. Někoho tohle cvičení chytne a věnuje se mu pravidelně, pro jiného je moc pomalé a někdy i náročné. Osobně zastávám názor, že lidé by měli cvičit jógu co nejvíce. Kromě toho, že cvičením jógy zlepšíme pružnost těla a zapojíme všechny svaly na těle, tak pomáhá také k pomalejšímu stárnutí. Všimli jste si, že lidé, kteří pravidelně cvičí jógu, vypadají podstatně mladší, než ve skutečnosti jsou? Díky pravidelnému cvičení zlepšíme flexibilitu těla a zbavíme se nežádoucího tuku.  Ásany pomáhají tělu zbavit se toxinů, zlepšit krevní oběh a zlepšit držení těla. Díky jógovým technikám umíme pracovat se svým dechem, emocemi a myšlenkami. Dokážeme své tělo absolutně zklidnit a tím zklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Dýchání je v józe velmi důležité, pomáhá nám rozvíjet své nitro a soustředit se pouze na sebe a přítomný okamžik.

makové pole

K očistě těla nám pomáhá jóga na stimulaci lymfatického systému.

Lymfatický systém se skládá z lymfatických uzlin, žláz, sleziny, brzlíku a mandlí. Lymfa je bezbarvá (někdy lehce nažloutlá) tekutina, která se stará o odvod škodlivin ven z těla. Je součástí imunitního systému a hraje důležitou roli v ochraně těla před nádorovými a infekčními onemocněními. Mezi časté následky špatné funkce lymfatického systému patří únava, celulitida, otoky končetin a další.
Již samotná jógová praxe, kdy se aktivují svaly v těle má blahodárný vliv na rozproudění lymfy, což nám pomůže zbavit tělo toxinů a škodlivin. Důležité jsou obrácené pozice jako je stoj na hlavě, či svíčka, při kterých dochází k prokrvování všech vnitřních orgánů. Ásany na stimulaci lymfatického systému nejsou nijak náročné a dobře se cvičí.jóga při západu slunce

Doporučuji odložit telefon, či tablet a zacvičit si teď hned alespoň krátkou sestavu. Uvidíte, že při pravidelném cvičení zmizí Vaše zdravotní problémy, které Vás již delší dobu trápily, ať už se jedná o časté migrény, či bolesti zad.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271