Přejít k hlavnímu obsahu
Podtimní lesy

Dny se krátí a naopak noci prodlužují. Ze strnišť fičí severák. Nastává období, kdy lidé nejčastěji propadají panice a depresi. Sluníčka ubývá, naopak deště přibývá. Chcete toto pochmurné roční období prožít s dobrou náladou a úsměvem na rtech? Tady je několik rad, které vám pomůžou prodloužit si a prosvětlit chvíle, které navodí atmosféru pohody a zároveň příjemně zahřejí u srdce.

Oblečte se do barev!Podzimní jablko

Léto skončilo a s ním i žluté, květované šaty, ve kterých jste dělali v těch největších vedrech parádu. Nezoufejte. Nemusíte z šatníku hned vytahovat šedé a vínové odstíny, které bezpochyby k podzimu patří. Máte-li chuť a náladu, klidně si oblečte něco veselého! Zlepší to náladu nejen vám, ale přenesete optimismus i na ostatní. Tak se nerouhejte a klidně oprašte džínové košilové šaty, co jste nosila v létě, obujte k tomu bezvadné kotníkové kozačky a vyrazte s chutí do víru města! Protože bývá už i přes den chladněji, můžete pod šaty dát silonky nebo punčocháče, klidně barevné, na krk vzorovaný, pestrý šátek, aby vás neofouklo a stylový, veselý outfit je na světě!

Prší, prší, jen se leje…

Bohužel je zvykem, že teplé, zářivé slunce na podzim vystřídá studený, chmurný déšť. S tím se nedá nic dělat. Můžete se inspirovat  předchozí radou a jako další kousek oblečení si přidat deštník s holínky. A klidně mohou být barevné! Je jasné, že ven jít nemůžete, protože venku prší, tudíž veškerá činnost a aktivita se v tomto počasí vztahuje dovnitř, do interiéru. Můžete zůstat doma, pustit si svůj oblíbený film, nebo naopak zalézt do postele s knížkou v ruce a přitom popíjet výborný bylinkový čaj. Máte-li náladu vyrazit za kulturou, není nic jednoduššího, než svolat partu přátel a naplánovat pořádnou jízdu! Jít na pivko, na kuželky nebo se zchladit do aquaparku. Ano, i takhle můžete strávit příjemně den, i když venku ‚padají trakače.‘

Kupte si něco nového!Spadané listí

Čím to je, že v létě máme mnohem větší chuť lítat po nákupním centru a shánět nové hadříky, nejlépe ve slevě, zatímco na podzim na sebe natáhneme teplý svetr s ponožkami a je nám to takřka jedno. Přitom obchody jsou doslova zaplaveny novou podzimní kolekcí, ve které si můžete vybrat vše, na co si jen vzpomenete! Je jedno, jaký máte styl nebo velikost, i když venku není zrovna 30 stupňů nad nulou, tak to neznamená, že nemůžete být sexy a cítit se přitažliví. Péřová bundička, koženková nebo kožená bundička, větrovka, letošní novinka bomber a mnoho dalších. Tak co, máte náladu nakupovat?

 Dejte si předsevzetí!

Myslíte si, že je to hloupost? Předsevzetí se přece dávají až na Nový rok! Možná ano, možná ne. Zkuste se nad tím zamyslet. Říkáte si, že začnete posilovat, jíst zdravě, přestat kouřit…cokoliv si za to dosaďte, až od Silvestra? A tak to pořád odkládáte ‚na později.‘ A stejně nakonec zjistíte, že když přijde onen osudný den, tak se ve většině případů nic nezmění. Tak čím jiným si zkrátit dlouhou chvílí než něčím novým a pro nás užitečným. Za zkoušku nic nedáte, co vy víte, třeba se ze zkoušky stane delší doba a vy zjistíte, že to nakonec není tak špatné.

Dělejte věci jinak!

Tím nechci říct to, že musíte od základu překopat celý váš život. Opět se pokusím propojit dvě rady, a to radu předchozí s radou touhle, v pořadí už pátou. Dám vám příklad. Dali jste si předsevzetí, že chcete zhubnout pět kilo, honíte se v posilovně a domů přijdete úplně odrovnaní? Zkuste místo hodiny cvičit jenom půl hodiny a třeba častěji, nebo přidejte i jiný druh pohybu, než jsou ‚jenom stroje‘, například chůzi. Vystupte o jednu zastávku dříve, než vystupujete normálně a projděte se, nebo místo výtahu použijte schody, uvidíte, že i nenáročná chůze, může mít blahodárný účinek, a to nejen na tělo, ale i mysl.

A to je vlastně ze všeho nejdůležitější, mít psychickou a fyzickou stránku v rovnováze!

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271