Přejít k hlavnímu obsahu
Holubice

Sobeckost je už od pradávna brána jako špatná vlastnost. Podle etiky má být člověk štědrý, rozdávačný a pomáhat druhým lidem. To všechno je samozřejmě správně, ale kdo pomůže nám, když už nám všechno ‚padá na hlavu‘ a je toho na nás moc? Dnešní společnost je nastavená tak, že všechno musí být splněno na sto procent, ne-li více. Není proto divu, že přibývá workoholiků a dalších psychicky nemocných lidí. Každý potřebuje občas vypnout. A být alespoň na chviličku sobečtí je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Je to něco jako povinnost! Oceníte to nejen vy, ale i vaši nejbližší v čele se zaměstnavatelem. Nikdo přece nemá rád zamračené chodící mrtvoly, které chodí jako tělo bez duše, a ani se neusmějí.

Naplánujte si odpočinek!Mráčky

První věcí, kterou je třeba udělat, je si uvědomit, ‚co dělá dobře naší duši‘, jinak řečeno co vás baví, naplňuje a u čeho si dokážete odpočinout. Každý z nás je osobnost, proto si každý představuje relaxaci jinak. Jeden je spokojený v přírodě s knížkou v ruce, druhý naopak relaxuje aktivně. Existuje tolik druhů sportů, stačí si jen vybrat! Jestli si nevíte rady a chtěli byste s výběrem ‚odpočinku‘ pomoct, není problém. Na internetu je mnoho recenzí a ukázek různých tipů a rad, stačí se jen podívat. Chcete vyzkoušet něco nového? Jděte do toho! Nebojte se, řekněte kamarádovi, protože jak se říká ‚ve dvou se to lépe táhne‘ a směle do toho! Nejdůležitější je najít si, co vás baví a potom, to nejdůležitější, konat!

Nepřemýšlejte!

 Jste už ve fázi, kdy víte, co vás naplňuje? Výborně! Dalším krokem je prostě vypustit! Ať už děláte cokoliv, užívejte si! ‚Vypněte mozek‘ a žijte přítomností, pouze okamžikem a na nic víc nemyslete. Uvolníte se nejen po fyzické stránce, ale i psychicky vám bude mnohem lépe. Uvidíte, že až se vrátíte opět do reality, tak bude lépe nejen vám, ale přenesete dobrou náladu a pozitivní energii i na druhé.

Jednejte!

Poslední, ale zároveň i nejdůležitější věcí, je jednat. Neříkejte si, dnes nemám čas, počká to na zítřek, protože tzv. prokrastinace, neboli chronická tendence odkládat věci ‚na později‘, je jednou z nejčastějších psychických nemocí nejen v České republice. Poznáváte se? Nebuďte další z davu a skončete s tím! Jste-li hodně zaneprázdněni a máte problém jen tak z minuty na minutu vypustit, určete si přesné datum a poznačte si ho do kalendáře. Vždy, když ‚Den D‘ zahlédnete, vzpomenete si! Nemůžete se tudíž vymlouvat, že jste zapomněli a budete mít důvod se na něco těšit.

Tak neváhejte a naplánujte si svůj odpočinek snů ještě dnes!

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271