Přejít k hlavnímu obsahu
dítě spí

Mnoho z nás trápí nedostatek spánku, ale nechceme brát léky, které by nám spánek uměle přivodily. Pro lidské tělo je potřebné a zdravé se dobře a přirozeně vyspat.

  1. Teplota v místnostiotec s dítětem spí

Velmi důležitým a často opomíjeným faktorem je úprava teploty v místnosti před spaním. Je lepší si nastavit večer chladnější teplotu, místnost se během noci zadýchá a k ránu je v ní zpravidla tepleji. Nejoptimálnější teplota je kolem 20°C. Pokud chcete předejít partnerským neshodám, tak postel partnera, který je zimomřivější umístěte blíže k radiátoru.

  1. Jídlo před spaním

Nejhorší co můžete udělat před spánkem je pořádně se nacpat. Žaludek má pak práci se zpracováním potravy a tělo si pořádně neodpočine. Na večer volte raději jídla lehká, která vás nasytí, ale nezatíží. Teplé mléko s medem nebo banány vás před spaním uklidní a navodí odpočinkovou atmosféru.

  1. Správná postel

Výběr postele není tak jednoduchý jako výběr skříně nebo jiných kusů nábytku. Příliš měkká a nepevná matrace může způsobit bolesti zad a svalů a s bolavým tělem se spí opravdu špatně. Proto si svou postel vyberte pečlivě, zkuste si na ni lehnout před nákupem v obchodu, abyste zjistili, jak je pohodlná.

  1. Bylinkypostel

Pro navození spánku existuje mnoho přírodních prostředků. Největšími pomocníky mezi bylinkami jsou kozlík, meduňka, třezalka, kopřiva a levandule. Kozlík je trochu silnější uspávadlo, proto jej dávkujte po kapkách. Z meduňky a levandule si můžete udělat před usnutím čaj nebo domácí sirup.

  1. Stres

Stres je zabijákem spánku. Když celou noc přemýšlíme nad svými problémy, tak se můžeme s usnutím rozloučit. Proto se pokuste před spaním na věci, které vás přes den zatěžují, nemyslet a místo toho počítat ovečky a představovat si louku plnou květin, na které se pasou.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271