
Mnoho z nás trápí nedostatek spánku, ale nechceme brát léky, které by nám spánek uměle přivodily. Pro lidské tělo je potřebné a zdravé se dobře a přirozeně vyspat.
Velmi důležitým a často opomíjeným faktorem je úprava teploty v místnosti před spaním. Je lepší si nastavit večer chladnější teplotu, místnost se během noci zadýchá a k ránu je v ní zpravidla tepleji. Nejoptimálnější teplota je kolem 20°C. Pokud chcete předejít partnerským neshodám, tak postel partnera, který je zimomřivější umístěte blíže k radiátoru.
- Jídlo před spaním
Nejhorší co můžete udělat před spánkem je pořádně se nacpat. Žaludek má pak práci se zpracováním potravy a tělo si pořádně neodpočine. Na večer volte raději jídla lehká, která vás nasytí, ale nezatíží. Teplé mléko s medem nebo banány vás před spaním uklidní a navodí odpočinkovou atmosféru.
- Správná postel
Výběr postele není tak jednoduchý jako výběr skříně nebo jiných kusů nábytku. Příliš měkká a nepevná matrace může způsobit bolesti zad a svalů a s bolavým tělem se spí opravdu špatně. Proto si svou postel vyberte pečlivě, zkuste si na ni lehnout před nákupem v obchodu, abyste zjistili, jak je pohodlná.
Pro navození spánku existuje mnoho přírodních prostředků. Největšími pomocníky mezi bylinkami jsou kozlík, meduňka, třezalka, kopřiva a levandule. Kozlík je trochu silnější uspávadlo, proto jej dávkujte po kapkách. Z meduňky a levandule si můžete udělat před usnutím čaj nebo domácí sirup.
- Stres
Stres je zabijákem spánku. Když celou noc přemýšlíme nad svými problémy, tak se můžeme s usnutím rozloučit. Proto se pokuste před spaním na věci, které vás přes den zatěžují, nemyslet a místo toho počítat ovečky a představovat si louku plnou květin, na které se pasou.
- Pro vkládání komentářů se musíte registrovat nebo přihlásit