Přejít k hlavnímu obsahu
žena si myje vlasy

Jak správně na mytí vlasů?

 

Většina lidí si myslí, že umýt vlasy je jednoduché. Ovšem spousta z nás má návyky, které vlasy a pokožku spíše poškozují. 

Správným umýváním můžeme předejít nadměrnému maštění, tvorbě lupů, třepení a spoustě dalšího. Věřím, že i ty chceš mít krásnou a lesklou hřívu. 

sprcha

Jak na to? 

V první řadě rozčesej vlasy kartáčem. Vždy si češeme od konečku ke kořínkům. Poté vlasy před nanesením šampónu sprchujeme minimálně minutu. Vlas se hezky rozevře a je připraven na mytí.muž si myje vlasy

Teplota vody by neměla být horká, jelikož ta urychluje maštění a ani ne studená, protože ta špatně smývá nečistoty. Optimální teplota je vlažnější až teplejší.

Množství šampónu je individuální podle produktu a hustoty vlasů.

Pokožku hlavy umýváme krouživými pohyby bříšky prstů, nikdy ne nehty. Nehty mohou pokožku poškodit a vlasy se nám budou rychleji mastit. 

Umývat v záklonu nebo předklonu? 

Ani odborníci se na tomto nemohou vždy shodnout, ale přirozenější je v záklonu. Důležité je z vlasů důkladně opláchnout námi nanesený šampón. To poznáme tak, že vlasy jsou na dotek drsné.

Před nanesením kondicionéru se zbavíme přebytečné vody z vlasů. Ten používáme ve stejném množství jako šampón. Nanášíme ho jen do délek vlasů a do konečků. Nikdy ne až k hlavě, jinak by se nám vlasy zase rychleji mastily. 

Prsty ho vtlačíme do vlasů a necháme několik minut působit. 

A opět pořádně opláchnout. 

Pokud máme pocit,že kondicionér je pořádně vymyt z vlasů nastavíme si studenější vodu, aby se nám vlas znovu uzavřel. 

A je hotovo! Teď už jen stačí osušit vlasy.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271