Přejít k hlavnímu obsahu
dieta

Leden je měsíc předsevzetí, do kterých často patří start diety a zdravého životního stylu. Málokdo však vydrží s dietou po celý rok, někdo se nepřemluví ani k začátku diety i přesto, že na seznamu cílů tuhle položku má. Jak správně nastartovat dietu v lednu, kde získat motivaci a jak vydržet s dietou po celý rok? V dnešním článku se dozvíte pár užitečných rad, kterých můžete využít.

 

Dieta v lednu

Proč zrovna v lednu? Lidé hledají a rádi začínají s novými věcmi a činnostmi vždy začátkem nového období s pocitem, že tentokrát to určitě výjde. Na začátku každého období a nového rozhodnutí jsme plní motivace a elánu něco změnit, který s postupem času mizí a důvody se vytrácejí. Začít v lednu je ideálním měsícem, je však důležité začít od začátku správně a stanovit si jasné cíle které udrží Vaší motivaci stále ve střehu.

 

Rady a tipy na správný start

1. Zapište si startovací údaje - na začátku diety zjistěte svoji váhu, své míry (alespoň přes prsa, břicho, pás, hýždě, stehno pomocí krejčovského metru) a doporučuji také pořídit fotografii své postavy. Na těchto údajích nejen skvěle uvidíte své pokroky, ale také poslouží jako jistá dávka motivace.

zdravé jídlo

2. Stanovte si dílčí cíle - většina lidí začíná hned na začátku s vysokými cíli a takzvaně přepálí začátek. Ze začátku si stanovte menší cíle, i malé změny Vás posunou blíž Vaší vysněné váze. Například v prvním měsíci začněte pouze s vyřazením cukru a sladkých nápojů, možná se Vám to zdá jako malý krok, ale i tento krok Vás posune. Je dobré znát a vědět své roční cíle a svou vysněnou váhu, ale je nutné tuhle váhu také rozplánovat do měsíců, případně i týdnů. Ideální týdenní váhový úbytek se pohybuje okolo 0,5 až 1 kilogramu, proto zbytečně nespěchejte.

 

3. Chutné jídlo - často lidé končí s dietou hlavně z důvodu, že zvolená zdravá strava není chutná, často se jedná o neokořeněné drůbeží maso se zeleninou nebo rýží, stále to samé. Připravujte si chutná jídla, na které se budete těšit už při pohledu na uvařený pokrm. Na internetu existuje spousty zdravých receptů, které Vás svou chutí překvapí a oslní. Nakonec zjistíte, že po zdravém jídlu se cítíte lépe a také Vám více chutná.

 

4. Disciplína - pravidelnost je klíčem k úspěchu nejen v oblasti diety. Vytvořte si z diety a zdravé stravy návyk a vybudujte si patřičnou disciplínu, která Vás požene dopředu.

 

Pokud nastartujete svou dietu správně, brzy uvidíte výsledky, které Vás budou motivovat v pokračování a svou cestu k vysněné postavě jen tak nevzdáte.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271