Přejít k hlavnímu obsahu
kolo

Pokud jste vášnivým sportovcem a pravidelně navštěvujete placená sportoviště, jistě tvoří výdaje za pohybové aktivity nezanedbatelnou část vašeho rozpočtu. Protože sport je základem pro zdravý životní styl, rozebereme si v následujícím článku několik možností, jak si sportování užívat i v případě, kdy jste finančně omezení.

Sportujte zdarmabežci

Nejjednodušším způsobem, jak ušetřit za sportovní aktivity je samozřejmě jejich realizace mimo placená sportoviště. Díky tomu, že budete sportovat doma nebo venku, můžete daný sport provozovat zcela zdarma. To platí zejména pro individuální sporty, které je možné provozovat téměř výlučně v podmínkách bez náčiní dostupného pouze na sportovištích. Velmi oblíbenou variantou je pak konkrétně například běh, jízda na kole nebo plavání.

Sledujte akce a využívejte slevyslevy

Pokud vámi vybranou sportovní aktivitu nemůžete provozovat mimo placené prostory, pak vám nezbývá v rámci šetření nic jiného, než snaha o upření pozornosti na různé slevové akce a věrnostní programy. Mnoho sportovišť v rámci vlastních promoakcí nabízí možnost prvního měsíce členství s výraznou slevou. Levnější vstupy mají obvykle také studenti nebo senioři. Ve fitness centrech bývá běžně nižší vstupné v období, kdy jsou méně navštěvovaná. Zkuste využít těchto možností a můžete ušetřit velkou část výdajů.

Neutrácejte více, než je nutné

Jistým trendem dnešní doby jsou nadměrné výdaje spojené s jednotlivými sportovními aktivitami. Myslete na to, že pro sportování nepotřebujete nejdražší značkové vybavení. Mnohdy není nutné pořizovat vůbec nic. Pokud omezíte doprovodné náklady, může být vaše sportování podstatně méně nákladné. Především v začátcích proto nakupujte pouze nezbytně nutné vybavení a v ideálním případě se poraďte s odborníkem, aby vaše výdaje nebyly nepřiměřeně vysoké.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271