Přejít k hlavnímu obsahu
láska při západu slunce

A žili spolu šťastně až do smrti: Proč tato fráze v normálním světě vždy nefunguje?

Kdo by nemiloval pohádky?! V každém z nás se ve skrytu duše skrývá malá princezna, či princ, který občas potřebuje zachránit. Ale ruku na srdce, realita bývá mnohdy jiná. U spousty párů šťastný happy end hledáme jen marně. Jak to, že tak hltáme romance a telenovely? Proč pořád čekáme na prince na bílém koni, který nás spasí? Jak to ve skutečnosti celé je?

Monstrum jménem láska a vlastnictvíNebaví se

Tak, a teď jsem tě lapila do svých síti a už tě nikdy nepustím!‘ Někteří tuto příšeru nazývají láska, nebo si alespoň myslí, že takto láska vypadá. Láska, která vydrží vše. Je slepá, naivní, ale tvrdá jak skála. A je to pravda. Ale je obrovský rozdíl mezi láskou a láskou. Existuje totiž spoustu druhů lásky. Od té, již zmíněné krásné, naivní a bláznivé, až po majetnickou a sobeckou, ve které se hlavní hrdinové dusí. Kde je ale ten pomyslný střed? Jak vyvážit oba aspekty a najít rovnováhu v našem vztahu?

Zamyslete se sami nad sebou

Pro většinu to asi není žádná novinka. Je to pravda pravdoucí, kterou ale spoustu z nás schválně přehlíží. Takový, jací jsme a jak se cítíme, totiž působí na naši drahou polovičku stejně jako na ostatní v našem okolí. A jak se říká, podobné přitahuje podobné. A tak ve většině případů všechny naše dobré, ale i špatné vlastnosti odráží i náš partner. Proto se pořád hádáte kvůli maličkostem, nepodstatným věcem. Je to totiž vše jen ve vaší hlavě! Je to kruté a špatně se to poslouchá, ale prvním krokem je začít vždy u sebe. Uvědomit si, proč se v danou chvíli chováte zrovna tak, jak se chováte. Není vůbec jednoduché tento blok odstranit. Je to sakramentský, těžký a bolí to jak čert. Ale jakmile tento strach odstraníte, otevřou se vám úplně nové dveře, dveře ke štěstí a skutečné lásce.

Rozhovor s partnerem i odborníkempartnerský box

Komunikace je základ každého šťastného a spokojeného vztahu. A to platí pro všechny oblasti našeho života. ‚On mi nerozumí, nemá mě rád!‘ Slyšíte se? A proč tomu tak je? Mluvili jste se o svých trápeních s partnerem? Nebo se bojíte? Řvete po něm? Toto všechno jsou klasické projevy hádek v partnerském vztahu. Jak tedy z tohoto kolotoče ven? Nebojte se a požádejte o radu odborníka. Osobní kouč je člověk, který vám neradí, ale pouze vás vede, krůček po krůčku. Díky efektivnímu a pravidelnému setkání vás vede dál, dál k vašemu splněnému snu. Ke šťastnějšímu vztahu nejen k sebe sama, ale také k větší spokojenosti s partnerem, či rodinou.

Rozchod, rozvod i nové začátky

Ano, bohužel je to tak. Nečekejte, že díky sebe rozvoji bude vše zalito sluncem. Růžové brýle vám rychle spadnou a přijde realita. Ta, přiznejme si, umí hodně bolet. Může se totiž stát, že vy zjistíte, že jediné východisko, jak se ze situace dostat, je se s partnerem rozloučit. Žádné výčitky svědomí, nezklamali jste. Nejste první ani poslední pár, kterému se toto už stalo. Ne vždy spolu musíte žít až do smrti, to je skutečnost. Ale abychom pořád nebyli tak pesimističtí, tak si přiznejme i druhou variantu, která může nastat. A to ta, že se váš společný vztah posílí, zocelí. A vy budete prožívat druhé líbánky!

Ať už se ve vašem životě stane cokoliv, je to vždy jen a jen na vás. Nemalujte si vzdušné zámky, i když, někdy není špatné létat v oblacích. Vždy je ale třeba se alespoň na malou chvíli vrátit opět na zem a začít žít skutečný plnohodnotný život. A jak jste na tom ve vztahu s partnerem vy?

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271