Přejít k hlavnímu obsahu
Ranní káva venku

Jste spíše ranní ptáče, nebo noční sova? Pokud vám vstávání dělá problém a potřebujete každé ráno minimálně půlhodinku o samotě na to, abyste se aklimatizovali, pak jste tu správně. Vstávání je nejdůležitější částí dne a pro některé i tou nejobtížnější. Pojďme se tedy podívat na pár užitečných rad, jak svůj den nastartovat a vstát tou pravou nohou!

 

  1. Budíček!!

    Budík

Zvuk, který slyšíme hned po ránu je také důležitý. Nastavte si proto vyzvánění vašeho budíku tak, aby vás příjemně naladilo a hned z rána nepolekalo. Budík si nemusíte nutně dávat dva metry od postele, abyste opravdu vstali, ale určitě ho neodkládejte! Člověk je potom dlouhou dobu rozespalý. Naopak můžete věnovat prvních pět minut v novém dni přemýšlení o tom, co vás dnes čeká. Nemáte žádnou schůzku? Těšte se na volnější den. Čekají vás nákupy? Přemýšlejte o tom, co dobrého si koupíte na večer. Najděte si na každém dni to dobré. Uvidíte, že se vám bude chtít alespoň o trošičku vstát z postele.

  1. Uvolněte se

Po ránu je člověk ztuhlý a neohebný. Nemusíte hned začínat s pozdravem slunci, ale zkuste se vytáhnout, co nejvýše to půjde. Protáhněte nohy, bedra, krk, ruce až po konečky prstů. Protažením rozproudíme krev, nastartujeme organismus a probudíme mysl. Je to taková příprava na dlouhý den, ke které stačí tak málo!

  1. Pitný režim

Nejednou se člověk setká s radou pít vodu s citronem hned zrána. Ale! Ne každý snese hned na začátek snídani, natož tak půl litru vody. A s citronem už vůbec ne. Přesto ale musíme zmínit, že alespoň malá sklenička vody může přinést spoustu benefitů. Nastartujeme metabolismus a probereme tělo. Především dáme také tělu první hydrataci a zásobu tekutin. Spousta z nás má jako první pití kávu, nebo černý čaj. Oboje ovšem vysušuje, a proto je vždy potřeba dopřát tělu trochu čisté vody. A když potom do oběda stihnete pouze dvě kávy a nic víc? Nevadí, tato malá sklenička vám zajistí dostatek tekutin hned na začátku. Nezapomínejme ovšem na pitný režim po celý den, minimální denní příjem jsou alespoň dva litry!

crossiant a káva

 

  1. Hygiena

Určitě nesmíme zapomenout na základní hygienu. Pro lepší den a zdraví si vždy po ránu vyčistěte zuby a ústní dutinu. Jednak vám to zajistí lepší dech, ale i příjemný pocit. Myslete také na to, že se z ležení mezi polštáři znečistí pleť a zanesou póry. Pokud tedy nemáte čas na hloubkové čištění, umyjte si obličej minimálně čistou vodou. Důležitý je i denní krém! Obličej snáší celý den různé počasí. Ať už je to déšť, vítr, sluneční záření nebo mráz. V zimních měsících dbejte na hydrataci a odsuňte krémy na vodní bázi stranou. Pleť je potřeba chránit a hydratovat. A ochranu před sluníčkem určitě zmiňovat nemusíme.

  1. Příprava

Obrovskou část nového dne ovlivňuje i ten předchozí. Proto si večer předešlého dne připravte vše, aby váš nový den začal co nejlépe. Určitě není na škodu nachystat si oblečení a především pro dámy kabelku. Kolikrát člověk neví, co si obléct a kde co má. Dalším krokem může být úprava vlasů. Nenechávejte umývání na druhý den. Minimálně deset minut zabere mytí a sušení. Těchto deset minut můžete ale v brzkých hodinách využít na klidnou snídani či nachystání se do práce. A co je alfou omegou nového dne? Spánek. Nezapomínejte mít čisté povlečení, uklizenou ložnici a čerstvý vzduch. A samozřejmě jít spát v tolik hodin, aby spánek trval nejméně osm hodin.

 

Jak tedy vyzrát nad těžkým ránem? Zkuste některé z těchto rad a uvidíte, že den může začít i lépe než jen spěchem a stresem z toho, co nás čeká. Připravujte se na vaše ráno a snažte si ho udělat co nejklidnější. Je to první moment našeho dne, který nás ještě dlouho dobu ovlivňuje.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271