Přejít k hlavnímu obsahu
jazyky

 

Současným světem vládne jazyk anglický, kterým se ve všech vyspělých státech snadno domluvíte, čemuž se přizpůsobila i výuka na školách, kdy v českých osnovách vyměnil ruštinu vyučovanou v 2. polovině 20. století. Jaký jazyk se však vyjma angličtiny vyplatí znát, abyste neměli problém domluvit se téměř všude?

 

Čínština

Za čínský jazyk hovoří především vysoký počet obyvatel Číny. Číňanů je v dnešní době více než 1 miliarda, a tak se z čínštiny vyklubal světový jazyk. Je potřeba si uvědomit, že obecnou a základní čínštinou se však nemusíte domluvit na celém území Číny, kdy čínština je modifikována velkým množstvím nejrůznějších dialektů. Může se Vám tak jednoduše stát, že v některých oblastech, především na venkově, nebudou lidé obecné čínštině rozumět.slovník

Španělština

Velice populárním je a v budoucnu rovněž bude jazyk španělský. Španělštinou se domluvíte nejen na Pyrenejském poloostrově, ale též v téměř celé Jižní Americe a na přilehlých ostrovech, rovněž jako v některých částech Afriky. Rodilých mluvčích navíc především v rozvojových zemích stále raketově roste.

Hindština

Kde se v Indii nedomluvíte angličtinou, tam se domluvíte hindštinou. Angličtina je v Indii využívána spíše pro úřední styk, pokud ale budete chtít vejít více mezi obyvatelstvo, hindština se bude jednoznačně hodit. Je však potřeba upozornit na skutečnost, že v jižní části Indie není hindština tak využívána, jako v části severní, přesto se momentálně hindština řadí na 3. - 4. místo v pořadí nejpoužívanějších jazyků.

arabština

Arabština

Posledním, do budoucna velice populárním jazykem, je bezesporu arabština. Populace Arabů neustále stoupá a vzhledem k migraci obyvatelstva se arabštinou domluvíte stále ve více koutech světa. Pokud překonáte strasti tohoto náročného jazyka, odměnou Vám bude znalost nejpopulárnějšího jazyka na Arabském poloostrově, kterým se však domluvíte i v populárních turistických oblastech, jako je Egypt.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271