Přejít k hlavnímu obsahu
team pracovníků

Dobře placená práce je základem pro spokojený život. Přestože finanční ohodnocení by nemělo být rozhodně jediným motivem pro přijetí pracovní nabídky, hrají platové podmínky velmi důležitou roli. Následující článek rozebírá několik základních tipů, jak postupovat při hledání nové pracovní příležitosti s ohledem na co nejvyšší platové ohodnocení.

Dobrý životopis

Základem pro nalezení dobré pracovní příležitosti je vždy vaše profesní profilace, dosažené vzdělání a obecná kvalifikace. Snažte se proto co nejvíce vyšperkovat svůj životopis. Přesto, že se jedná pouze o kus papíru, jde vlastně o vaši vizitku, která zprostředkuje zaměstnavateli první virtuální kontakt s vaším já.

Nezapomeňte pak na to, že samotná tvorba životopisu je jen vaší osobní prezentací, nicméně obsah životopisu se netvoří během jednoho večera, ale v průběhu celého vašeho života. Zkoušejte tedy navštěvovat nejrůznější kurzy, vzdělávejte se v oboru a snažte se dlouhodobě co nejvíce profilovat.

Využijte přátelé a známénotebook

Pokud máte možnost, obraťte se na své známé a optejte se, zda neví o nějaké pracovní pozici, která by pro vás byla přijatelná. Dobrá reference může udělat divy a zprostředkovat vám pracovní místo, ke kterému byste se za normálních okolností nedostali.

Nebojte se online nabídek

Pokud možnost zaměstnání nebo reference od známých ztroskotá, doporučujeme vám využití online nabídky pracovních pozic. Velká část nabídek zaměstnání je v dnešní době inzerována právě na internetu. Díky tomu máte na specializovaných portálech poměrně slušnou šanci najít nabídku práce s platovým ohodnocením odpovídajícím vašim požadavkům.

Na pohovor se dobře připravte a mějte představu o platu, který by vám vyhovoval

Pokud jste již v poslední fázi celého procesu a dostanete se až k přijímacímu pohovoru, dobře se na něj připravte. Ve spojitosti s platovými podmínkami si pak vytvořte zcela konkrétní představu o tom, jaká výplata je pro vás přijatelná a z toho na pohovoru vycházejte. Snažte se trvat na svém a ústupky dělejte pouze v rámci své předem vytyčené hranice.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271