Přejít k hlavnímu obsahu

Závist je vášeň potulná …

Závist je stará, jako lidstvo samo. Nesmrtelná, věčná. Protože všude, kde jsou aspoň dva lidé, se může objevit. Ale dlouho zpravidla na jednom místě nevydrží. Pokud přece jen ano, pak se stává nenávistí. Všichni víme, že závidět není nic pěkného. Ale jen těžko může kdokoli z nás s čistým svědomím prohlásit, že je zrovna touto emocí nedotčen. Proč si vlastně mezi sebou závidíme? Je závist vždy špatná? A lze se jí snad odnaučit?

Štítky

Děkuji: Slovo, které dokáže zázraky

Již v dětství nás rodiče učí, abychom uměli pozdravit, poprosit a poděkovat. A právě již zmíněné ‚děkuji‘, v dospělosti hodně zanedbáváme a podceňujeme. Zařaďte opět do slovníku toto zázračné slovo a uvidíte, že se najednou začnou dít zázraky!

Štítky

Vnitřní kritik

Vnitřní kritik

Naučte se ho efektivně využívat ve svůj prospěch

Určitě ho zná každý z nás. Někdo mu říká vnitřní kritik, vnitřní hlas, jiný svědomí nebo ego. Zkrátka a dobře jedná se o ten hlas v mysli, který na nás dokolečka křičí. Je nepříjemný, jízlivý a otravný. Nepohladí nás, naopak nás vší silou sráží na kolena! Přiznejme si, že takového parťáka mít v životě opravdu nechceme. Zkuste se naučit s ním efektivně pracovat a využívat ho pro svůj prospěch v běžném životě. Uvidíte, že se vám bude zase lépe dýchat!

Štítky

Jak zůstat elegantní a šik i na home office

Tento benefit, který nabízeli jen v některých společnostech, se stal pro většinu z nás každodenním chlebem. Kvůli pandemické situaci ohledně koronaviru jsme se uchýlili do tepla svých domovů. Elegantní kalhotové kostýmy nahradily pohodlné tepláky. Ano, je to tak, spousta z nás zlenivěla! Místo hodinového fintění před zrcadlem se spokojíme s vysokým drdolem na hlavě. Jak se vyhnout nejen lenivé, polehávající náladě, ale vnést opět do svého šatníku eleganci a šik? Pár rad naleznete v následujícím článku.

Sobeckostí ke štěstí

Sobeckost je už od pradávna brána jako špatná vlastnost. Podle etiky má být člověk štědrý, rozdávačný a pomáhat druhým lidem. To všechno je samozřejmě správně, ale kdo pomůže nám, když už nám všechno ‚padá na hlavu‘ a je toho na nás moc? Dnešní společnost je nastavená tak, že všechno musí být splněno na sto procent, ne-li více. Není proto divu, že přibývá workoholiků a dalších psychicky nemocných lidí. Každý potřebuje občas vypnout. A být alespoň na chviličku sobečtí je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Je to něco jako povinnost!

Podzimní splín? Nebojte se, vás letos nedostane!

Dny se krátí a naopak noci prodlužují. Ze strnišť fičí severák. Nastává období, kdy lidé nejčastěji propadají panice a depresi. Sluníčka ubývá, naopak deště přibývá. Chcete toto pochmurné roční období prožít s dobrou náladou a úsměvem na rtech? Tady je několik rad, které vám pomůžou prodloužit si a prosvětlit chvíle, které navodí atmosféru pohody a zároveň příjemně zahřejí u srdce.

Odebírat osobnost jako RSS
x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271