Přejít k hlavnímu obsahu
těhotná

Některé ženy v pokročilejší fázi těhotenství sex odmítají. Připadají si neforemné, tlusté a nepřitažlivé a v neposlední řadě se také bojí o své ještě nenarozené dítě, ale často se jedná o zbytečné obavy a tyto dámy se ochuzují o krásný prožitek, který právě v jiném stavu může být ještě intenzivnější. K výraznějšímu prožitku může také napomoci, že už konečně nemusíte řešit antikoncepci a mít obavy z nechtěného početí. 

Je v bezpečí?

O své miminko se nemusíte bát je bezpečně uloženo v děloze a chrání ho plodová voda a sliznice. Partnerův penis se k miminku nedostane. Pokud jste někdy slyšeli, že sex způsobuje potrat, tak na tento mýtus rychle zapomeňte. Je však dobré se vyvarovat poloh, při kterých by partner tlačil na bříško partnerky. Zkuste tedy trochu zaexperimentovat a najít polohu, která je příjemná vám oběma.

Může se nám změnit libido? v posteli

U mnoha žen opravdu ke změně dochází. Poševní sliznice je totiž citlivější a ženy tak nemívají problémy s dosažením orgasmu, který bývá mnohem intenzivnější než před otěhotněním. A co muž? Zajisté nemusíte mít strach, že byste se mu přestala líbit. Vždyť právě nosíte pod srdcem jeho dítě a to je pořádný důvod k tomu, aby vás miloval. 

Na které praktiky raději zapomenout? 

Gynekologové často varují před análním sexem, protože se při něm zvyšuje riziko zavlečení infekce. Některé ženy také často v těhotenství trpí hemoroidy, tato praktika by pro ně byla bolestivá a došlo by ke krvácení z konečníku. 

Pokud vám však váš gynekolog sex zakázal, respektujte jeho zákaz. Vždyť k sexuálnímu uspokojení není vždy třeba penetrace. Mazlení a orálního sexu si můžete i tak užívat do sytosti. Pokud na sexuální radovánky však jeden z partnerů nemá chuť, respektujte jeho rozhodnutí. Vždyť těhotenství je jiný stav, nikoliv nevratná změna a váš sexuální život se také časem vrátí do starých kolejí. 

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271