Přejít k hlavnímu obsahu
Pracuje muž v kanceláři

Je přirozené, že první den v novém zaměstnání jsme nervózní a chceme udělat na své nové kolegy a nadřízené dobrý dojem. První dojem je totiž velmi důležitý. Vždyť s  novými kolegy budeme v podstatě trávit více času, než s našimi rodinnými příslušníky.
Pojďme se tedy podívat na pár tipů, které nám pomohou, aby náš první den v práci byl úspěšný.

 

Oblečení

Šaty dělají člověka. Toto staré klišé je sice ohrané, ale jednoznačně pravdivé. To, co máme na sobě vypovídá o tom, kdo jsme. Pokud si nejste jisti, jaké oblečení je typické, pro firmu, ve které jste se rozhodli pracovat, tak vsaďte na klasiku a lehkou eleganci. Pánové budou dobře vypadat v pěkné košili. Dámy mohou zvolit buď sukni a halenku, nebo kalhotový kostýmek. Dbejte však na výběr barev. Ideální je černá, bílá a hnědá. Zapomeňte na výrazné barvy jako růžová, či fialová, které by zastínili Vás, jako osobu. Dejte si pozor také na výběr šperků. Méně je někdy více. Decentní řetízek, náušnice a pěkný náramek jsou dobrou volbou.

Dochvilnostbudík a brýle

O tom, že na dochvilnost si potrpí každý zaměstnavatel, se nemusíme bavit. V první den do nové práce si nastavte klidně i dva budíky. Bude se Vám lépe usínat a předejdete tím možnosti, že zaspíte. Do práce přijeďte na čas, popřípadě o pár minutek dříve. Pokud se Vám stane, že nečekaně uvíznete v koloně, ihned se spojte s Vaším zaměstnavatelem telefonicky.
I pro tenhle případ je lepší vyjet do práce o něco dříve. Dochvilnost se samozřejmě týká každého dne v práci, ne jen toho prvního.

Připravenost

Jistě není na škodu přečíst si informace o firmě, ve které začínáte pracovat. Alespoň ty základní. Připravte se na to, že možná budete vyzvání k tomu, aby jste o sobě novým kolegům něco řekli. Připravte si tedy o sobě pár vět. Mluvte o svých předchozích pracovních zkušenostech. O tom, kde jste studovali. Můžete také říci, co od nové práce očekáváte a na co se těšíte.

Pozorujte a buďte obezřetníusmev v práci

Jistě o Vás budou chtít kolegové zjistit co nejvíce informací, aby si udělali obrázek. Neberte jako samozřejmost, že člověk, který se na Vás usmívá a chce se s Vámi přátelit je opravdu Váš kamarád. Nikomu nesvěřujte příliš ze svého soukromí a nikoho nehodnoťte nahlas. Dejte tomu čas. Udělejte si svůj vlastní obrázek o jednotlivých lidech a nenechte se strhnout případnými konflikty na pracovišti mezi jednotlivými zaměstnanci.


 

Buďte milí, pokorní a usmívejte se. Už to je základ k úspěchu. Dejte si pozor na přílišné sebevědomí a aroganci. Na to jsou lidé velmi citliví a mohlo by Vám to způsobit na pracovišti problémy.

Důležité je, aby jste se cítili dobře a měli z prvního dne v práci dobrý pocit. Ostatní už přijde samo. Přejeme Vám mnoho štěstí a plno úspěchů v novém zaměstnání.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271