Přejít k hlavnímu obsahu
Pán u notebooku

Jakmile se v nabídce zaměstnání objeví zajímavá pozice, ihned se strhne lavina životopisů ze stran uchazečů o zaměstnání. Pro zaměstnavatele není jednoduché vybrat si pouze část lidí, které si přizve k pohovoru. Pojďme se podívat na pár tipů, jak napsat správně životopis, který bude obsahovat všechny podstatné informace a tím zvýší Vaše šance na získání pracovní příležitosti.

 

 

  • Základní údaje

Jméno, příjmení, datum narození, telefonní číslo, e-mail, adresa (vše aktuální).


 

  • Pracovní zkušenosti (kariéra)

Do jednotlivých odrážek napište ve stručnosti, kde jste pracovali, časové rozpětí, jaká byla náplň Vaší práce, popřípadě kontakty na minulé zaměstnavatele. Pracovní zkušenosti řaďte od aktuální po nejstarší. Zaměstnavatele bude nejvíce zajímat, co děláte nyní. Pokud jste byli na mateřské dovolené, nezapomeňte to zmínit, protože pro řadu zaměstnavatelů je tato informace důležitá, aby věděli, že na mateřskou dovolenou již neodejdete a oni nebudou muset shánět náhradu.


 

  • Vzdělání

Zde napište jen střední a vysokou školu. Ve stručnosti o jakou školu se jednalo a jaký obor jste studovali. Pokud ještě stále studujete, tak to tam napište.
Nezapomeňte napsat také kurzy, které jste absolvovali.


pohovor

  • Dovednosti a znalosti

Sem napište nejen, jaké umíte jazyky a jaké programy ovládáte na počítači, ale také aktivity, kterým věnujete svůj volný čas. Pokud ve volném čase píšete svůj vlastní blog, nezapomeňte to zmínit. Pokud máte zkušenosti s grafickým programem, či píšete všemi deseti, napište to. Čím více zkušeností a dovedností máte, tím lépe pro Vás. Nezapomeňte také poukázat na své povahové vlastnosti (ty pozitivní).


 

  • Fotografie

Fotku umístěte do pravého horního rohu životopisu. Doporučuji decentní jednoduchou fotografii. Žádnou fotografii z večírku, kde držíte v ruce sklenku vína, nebo vyzývavou fotografii s výstřihem .fotografie
 

Životopis často označujeme pod zkratkou CV, což je překlad z latinského Curriculum Vitae. V dnešní době se životopis zasílá e-mailem, papírová podoba je spíše ojedinělá. Životopis slouží jako stručná ukázka toho, kdo jste a jaké máte zkušenosti. Pokud se budete chtít o sobě více rozpovídat, doporučuji přiložit motivační dopis, avšak ne každý zaměstnavatel ho vyžaduje. Dbejte na to, aby uvedené informace byli správné a pravdivé, aby životopis neobsahoval žádné gramatické chyby a aby nebyl příliš dlouhý (stačí jedna A4).

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271