Přejít k hlavnímu obsahu
peníze

Výdaje na stravování pro většinu z nás tvoří poměrně významnou část rozpočtu. Přestože šetřit na jídle nemusí být ze zdravotního hlediska vždy dobrým přístupem, v obecné rovině existuje několik zásad, které mohou snížit náklady i při zachování slušné kvality potravin. Některé z nich si rozebereme v následujícím článku.

Stravování v restauracích?peníze za jídlo

Výše výdajů za stravování se samozřejmě výrazně proměňuje podle toho, zda si pokrmy připravujeme svépomocí nebo využíváme služeb restauračních zařízení. Ve druhém případě jsou obvykle náklady výrazně vyšší. Pokud tedy chcete ušetřit část svého rozpočtu, rozhodně vám doporučujeme opustit od intenzivního navštěvování restaurací, hospod a podobně.

Nezdravá a sladká jídla

Obecně platí, že pokud konzumujete velké množství nezdravých jídel a sladkostí, budou se výdaje za stravování dostávat na nižší hranice jen velmi obtížně. Tato „zbytečná“ jídla vám totiž nedodávají potřebné nutriční hodnoty, ale jejich nákupy bývají finančně nákladné. Zvažte proto jejich vynechání nebo nahrazení zdravějšími a cenově přijatelnějšími alternativami.

Nakupování ve slevách

Velmi dobrou cestou k úsporám za potraviny jsou nákupy ve slevách. Mnoho řetězců nabízí výrazně zlevněné potraviny. Díky tomu se můžete s pořizovací cenou dostat i na polovinu ceny původní a při velkém nákupu ušetřit slušné peníze.

Vaření pro celou rodinuobchod

Pokud máte rodinu a žijete ve společné domácnosti, může být cestou k výrazným úsporám vaření pro všechny její členy. Díky většímu množství ušetříte nejen za suroviny, ale také za spotřebovanou energii. Navíc budete mít dokonalou kontrolu nad tím z čeho se jídlo skládá a budete si ho moci uvařit přesně podle svých představ.

Plánování a trvalá udržitelnost

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv z výše uvedených způsobů, budete vždy potřebovat pevnou vůli. Zaveďte si proto režim, který bude respektovat i občasné odměny v podobě dražších nebo méně zdravých jídel a pokuste se vše koordinovat v rámci trvalé udržitelnosti.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271