Přejít k hlavnímu obsahu
cyklistické kolo

Jízda na kole patří v jarních a letních dnech k oblíbené sportovní aktivitě, při které nejen pálíte kalorie a zlepšujte svou fyzickou kondici a vytrvalost, ale také se můžete kochat okolní přírodou, navštívit zajímavá místa a užít si s rodinou či přáteli spoustu zábavy. Při jízdě na kole je klíčový správný výběr cyklistického kola, kterých existuje hned několik druhů. Jaké kolo si pořídit? Odpověď budete znát po přečtení tohoto článku.

 

Druhy cyklistických kol

Silniční kolo

Silniční kola se dělí na silniční kola rekreační, sportovní a závodní. Pro širokou veřejnost je určena kategorie rekreačních silničních kol, která je také cenově nejdostupnější. Silniční kola jsou lehká, mají úzká kola a jsou určena na silnice (hladký povrch). Jsou určena především jako dopravní prostředek (při cestách do práce či školy) nebo pro jízdu na zpevněných cestách.

Trekové kolo

Treková kola jsou určeny pro ty, kteří jezdí po silnicích, ale také v terénu, kam by se silničním kolem nemohli. Jedná se o těžší kolo s širšími koly, díky kterým zdolá i nezpevněné trasy. Trekové kolo kombinuje výhody jak silničního, tak horského kola a stává se z něj univerzální kolo.

Horské kolo

Horská kola jsou určena pro milovníky terénu a terénních cest. Horská kola jsou těžká, vysoce odpružená s širokými koly. S horskými koly bude jízda po silnicích náročná, proto jsou určena převážně jen do terénu.

cyklista na sněhu

Novinka jménem Gravel

Novinkou jsou takzvaná "Gravel kola", která jsou podobná silničním kolům,mají však širší plášť a větší vzorek, s kterým můžete také do lehkého terénu.

 

Před pořízením kola je důležité znát odpovědi na tyto otázky:

- Kde budu jezdit

- Kolik chci investovat

- Jak často budu kolo využívat

 

Zlatou střední cestou jsou kola treková, která jsou určená pro všechny rekreační cyklisty. Často neznáte dopředu trasu (nevíte, zda Vás potká také terén či nikoli), proto jsou treková kola tolik oblíbená, protože mají využití při každé trase.

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271