Přejít k hlavnímu obsahu
sněhulačí rodina

Domy jsou jako bábovky posypané cukrem, krajinu pokryl bílý, čerstvě nasněžený sníh. Ano, zima je tu! Doba, kdy se zklidnila a ulehla k odpočinku nejen příroda. Přišel čas, kdy bychom se na chviličku zastavit a zklidnit se měli i my. A ruku na srdce, kdy jindy než právě v této zvláštní, koronavirové době. Všude okolo nás slyšíme jen samé negativní informace. Dejte proto šanci procházce krásami zimní přírody. Ta vám ‚vypnutí‘ od reality zaručí stoprocentně.

Nadechněte se a porozhlédněte se po okolí

Cítíte to? Tu mrazivou, vlhkou vůni ve vzduchu? Ano, takhle chutná lednový mrazík. Krásně vás tato štiplavá, ale přitom lehce mentolová vůně osvěží. Nádech a výdech. Nosní sliznice se krásně prokrví a vy můžete opět volně dýchat. Jen se rozhlédněte kolem sebe! Všude jen bílo. Porozhlédněte se po okolí, co se kde změnilo. Vlaštovky už odletěly do zimních krajin, divoká prasata leží zahrabaná v noře. Všechno je zbarveno a zahaleno do bíla. Tento odstín, někdy zvaná jako barva čistoty, uklidňuje a navozuje pocit míru a harmonie.

zima

Obdarujte zvířátka v krmelcizasněžené

Kdy jindy vzít děti na procházku, než zrovna v zimě? Doveďte je mrknout se ke krmelci. S sebou vezměte mrkev nebo jablko a obdarujte zvířátka. Třeba dostanete možnost vidět v celé své kráse již zmíněného divočáka, který na chviličku vyleze se svého úkrytu. Přes cestu vám může přeběhnout srnka nebo mrštná veverka. Dětem se z překvapení a radostí rozzáří oči a budou mít v paměti už navždy vryty ony osudné okamžiky. Jejich oči si na chviličku odpočinou od online výuky a nožky se díky chůzi krásně protáhnou.

Pohybem ke zdraví a dobré náladě

Víte, že chůze je nejzdravější a nejpřirozenější pohyb člověka? Již neandrtálci běhali po přírodě a sháněli obživu pro celou svou tlupu. Ať je jaro, nebo zima, pohyb je důležitý. A procházka lesem je skvělý příklad. Chůze zimní přírodou udělá dobře nejen vašemu tělu, ale i mysli. Spojte příjemné s užitečným a vyvenčete zároveň i psa. Ten bude nadšením skákat přes kupy napadaného sněhu.

Postavte sněhuláka nebo si zimní přírodasáňkujte

A co takhle se vrátit do dětských let a postavit sněhuláka? Budete o kousek blíže svým ratolestem. Ti vaši spontánnost v době rouškové stoprocentně ocení! V lese je přece dost sněhu. Jako nos můžete využít již zmíněnou mrkev, kterou ponesete ke krmelci. Klacíků na ruce a obličej je zde pro sněhuláka habaděj. Místo klobouku nebo kastrolu poslouží kousek sena z krmelce. Když s sebou vezmete boby nebo sáně, můžete si vychutnat spanilou jízdu králů a jako mrazík se nerušeně kochat zimními krásami přírody. Kopec nebo vyvýšeninu nemusíte shánět celý den. V lese není povrch posypaný štěrkem, proto vám sáně pojedou i po rovince.

A jak jste na tom se zimními procházkami vy? Dopřáváte si je? A jak často? Preferujete spíše v lese samotu nebo chodíte na procházky ve dvou?

x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271