Přejít k hlavnímu obsahu

Rady jak napsat životopis

Jakmile se v nabídce zaměstnání objeví zajímavá pozice, ihned se strhne lavina životopisů ze stran uchazečů o zaměstnání. Pro zaměstnavatele není jednoduché vybrat si pouze část lidí, které si přizve k pohovoru. Pojďme se podívat na pár tipů, jak napsat správně životopis, který bude obsahovat všechny podstatné informace a tím zvýší Vaše šance na získání pracovní příležitosti.

 

 

  • Základní údaje

Jméno, příjmení, datum narození, telefonní číslo, e-mail, adresa (vše aktuální).

Jak se připravit na první den v nové práci

Je přirozené, že první den v novém zaměstnání jsme nervózní a chceme udělat na své nové kolegy a nadřízené dobrý dojem. První dojem je totiž velmi důležitý. Vždyť s  novými kolegy budeme v podstatě trávit více času, než s našimi rodinnými příslušníky.
Pojďme se tedy podívat na pár tipů, které nám pomohou, aby náš první den v práci byl úspěšný.

Tipy, jak se důsledně připravit na pohovor

Všichni jsme alespoň jednou zažili ten pocit, kdy jsme nervózně seděli v místnosti plné dalších kandidátů na volné pracovní místo a doufali, že právě my zaujmeme výběrovou komisi natolik, aby nás přijala.

Před začátkem pohovoru si
ztište telefon. Napijte se vody a dýchejte. Uklidněte se, ať nejste před výběrovou komisí příliš nervózní.

Jak najít dobře placenou práci

Dobře placená práce je základem pro spokojený život. Přestože finanční ohodnocení by nemělo být rozhodně jediným motivem pro přijetí pracovní nabídky, hrají platové podmínky velmi důležitou roli. Následující článek rozebírá několik základních tipů, jak postupovat při hledání nové pracovní příležitosti s ohledem na co nejvyšší platové ohodnocení.

Štítky

Jak v karanténě nezabít partnera

Mnoho lidí dnes hledá rady, jak přežít karanténu. Jak se zabavit, jak udržet zdravý režim, jak se nezbláznit. Ovšem páry, které spolu uvízly v malém prostoru, možná zoufale shání spíše návod, jak se vzájemně nezabít. Jistě, milujeme se. Ale to neznamená, že si v karanténě nemůžeme lézt na nervy. Dřív než si vyrvete všechny vlasy a roztřískáte tu drahou sadu talířů, co si ji tak usilovně šetříte na zvláštní příležitost, mrkněte na tento článek, který vás nebude zdržovat výklady o vzájemném respektu a teoretickou omáčkou. Jde o jasný plán rovnou z praxe, který možná právě vám pomůže.

Odebírat práce jako RSS
x

Hledáme redaktory

Staňte se redaktorem Lifestyle magazínu.

Napište článek s tématem lifestyle. Články by měly být srozumitelné, věcné a názorné. Pište o tom čemu rozumíte, k čemu máte vztah, co vás baví. Za publikované články získáte finanční odměnu.

Článek musí být Vaší tvorby a nikde jinde nepublikovaný. Možná je také dlouhodobá spolupráce jako stálý redaktor.

Náměty a své články pište na redaktor@lifestyle.cz

Stránky provozuje:

SAIT CZ spol. s r.o.

IČO: 43962271 (ares)

Jsme platci DPH, DIC:CZ43962271